ECHIPAMENTE ȘI MOBILIER DIDACTIC ȘI DE LABORATOR PENTRU TREI UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN MUNICIPIU

Trei unități de învățământ din municipiu ar putea beneficia de echipamente și mobilier pentru laboratoarele, cabinetele medicale și alte săli didactice pe care le dețin.

Este vorba despre Colegiul Național „Ion Maiorescu”, Colegiul Tehnic „Viceamiral Ioan Bălănescu” și Școala Gimnazială „Academician Marin Voiculescu”, pentru care municipalitatea a aprobat în ședința ordinară de săptămâna trecută documentația pentru obținerea finanțării prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2016-2020, derulat de M.D.R.A.P.

Pentru Colegiul Național “Ion Maiorescu” sunt vizate pentru dotare laboratoarele de informatică, fizică, chimie și biologie, cabinetul de limbi străine, biblioteca, arhiva, sala de proiecție, cabinetul medical etc., pentru Colegiul Tehnic Viceamiral Ioan Bălănescu – laboratoarele, atelierul, sala de sport, biblioteca, contabilitatea, secretariatul și 20 de săli de clasă, iar pentru Școala Gimnazială Academician Marin Voiculescu – laboratoare, sala de sport, bazin, cabinet medical, cabinet muzică, sală festivități, secretariat, contabilitate etc.

Valorile estimative necesare pentru aceste dotări sunt: 1.265.000 lei – Școala Gimnazială „Academician Marin Voiculescu”, 400.000 lei – Colegiul Tehnic “Viceamiral Ioan Bălănescu” și 589.000 lei – Colegiul Național „Ion Maiorescu”.

Ultima modificare: 06.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul URĂRI ȘI GÂNDURI BUNE PENTRU VECINII BULGARI CU OCAZIA ZILEI NAȚIONALE A BULGARIEI – 3 MARTIE